Naděje Macháčková
Moje jméno je Naděje. Obsluhuji falc, na kterém pracuji velice ráda, protože si na něm všechno podle typu zakázky nejen sama nastavím, ale v případě problému i opravím. Většinou pracuji na výrobě letáků a návodů, které je potřeba nafalcovat, tedy přeložit nebo složit. Poté zakázku předávám k dalšímu knihařskému zpracování. Do práce chodím vážně ráda.
Dělá mi velkou radost, když všude kolem sebe vidím produkty vyrobené naší tiskárnou. Jsem pyšná na to, že můžu být součástí našeho velkého týmu. Mým koníčkem je zvedání těžkých vah, a tak mě kolegové z legrace občas volají na pomoc s těžkými věcmi. S přestávkou na mateřskou jsem v INPRESSu už dvanáct let a rozhodně bych nikdy neměnila.
Radek Matějka
Jsem Radek, připravuji předtisková data na desky CTP. Práce, kterou vykonávám v tiskárně, je důležitá, protože musím zaslaná data zkontrolovat, zda jsou v pořádku pro tisk a vyřadit je správně na tiskový arch. Podle toho tiskové podklady putují dál. Buď se bude tisknout na ofsetu, nebo digitálu. Poté tuto práci předávám kolegům, kteří se starají o samotný tisk. Podle potřeby chystám pro klienty grafické věci na míru. Ve firmě pracuji téměř deset let. Práci beru jako práci - snažím se ji provést, jak nejlépe umím a díky tomu mám dobrý pocit ze sebe a z činnosti, kterou v tiskárně dělám. Rád pracuji rychle, efektivně a jednoduše. Nejčastěji mám v ruce myš, klávesnici a desky CTP. Neměnil bych.
+420 385 102 111
studio@inpress.cz
Vláďa Hlaváček
Jmenuji se Vláďa a v INPRESSu jsem už 14 let. Takže vlastně už všechno dělám automaticky a nic mě nepřekvapí. Ale pořád mě to baví, protože pokaždé se pracuje na jiném produktu, i když asi úplně nejraději mám knížky. Proč? No protože pracuju jako tiskař! Co to přesně znamená? Ráno z CTP desek udělám zkušební nátisk, ideálně nějaké zajímavé knížky, abych na něm mohl změřit automatickým měřákem barvy, že je vše v pořádku, hlavně barevnost. No a pak už se pustím do tisku celého knižního nákladu. Není pak nic lepšího než si přečíst hotovou knížku, která vznikla u nás. Kromě knížek často tisknu brožury, katalogy, mapy atd.
Kolja
Jsem ve firmě skoro 13 let, prošel jsem si tiskařskou práci a tiskl jsem. Pak jsem pracoval na knihárně a taky byl strojníkem. Teď jsem schopný dělat, prakticky cokoliv je zrovna potřeba. Obvykle se ale každé ráno řídím technickým sáčkem, ve kterém zjistím, co je zrovna třeba. V poslední době jsem ale nejčastěji v knihárně, kde mám na starosti finální úpravu produktu. Vetšinou se jedná o stroj, na němž se falcuje a šije drátem. Jsem už takový firemní inventář, ale zase o tiskárně vím už prakticky všechno.
Chráněná dílna INPRESS
Celkem je nás dvacet a některé tu pracujeme už šest let. Naopak někdo je tu teprve rok, ale jsme dobrý tým, pomáháme si a ruční práce nás baví. Máme na starosti veškeré dokončovací činnosti, které se bez jemné práce rukou neobejdou. Například skládáme návody, papírové tašky, různé hry, lepíme a tak dál.
Monika nejraději skládá návody, stejně jako Katka a Hanka. Romana jim zase rozděluje práci, kontroluje kvalitu a vůbec hlídá, aby vše šlapalo, jak má. Celkově jsme tým a jsme rády součástí firmy, do chráněné dílny se těšíme a díky nám je naše práce účtována v systému náhradního plnění. Nevíte, co to je?
Náhradní plnění
Všichni o tom mluví, ale nikdo pořádně neví, co to je. Tak si v tom pojďme udělat jasno! Každá firma, která zaměstnává více než 25 lidí, má ze zákona povinnost zaměstnávat zdravotně postižené osoby (OZP). Pokud nemůže nebo nechce, protože v některých provozech to zkrátka nejde, pak je tu pro takové firmy další skvělá možnost. Náhradní plnění. Pokud by totiž společnost nezaměstnala žádného zrakově, sluchově či jinak hendikepovaného pracovníka, musela by ročně platit vysoké penále.
Například pokud má firma sto zaměstnanců, měli by čtyři z nich být hendikepovaní. To se týká všech společností a organizací, tedy jak soukromých, tak státních! Pokud firma zkrátka OZP nezaměstnává, odvede státu desetitisíce až statisíce ročně.
Pro firmy, které nemohou OZP zaměstnat, je tu možnost náhradního plnění. Zjednodušeně řečeno, jde o odebírání služeb nebo výrobků od organizace, která zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením, nebo rovněž od postiženého, který podniká na OSVČ. Firmy tak neplatí penále státu, daná nezisková organizace má peníze na svůj provoz a v neposlední řadě hendikepovaní mají práci.
Variant se nabízí mnoho. Je možná kombinace všech tří možností, tedy lze OZP částečně zaměstnat, částečně zaplatit za služby či produkty a z části odvést peníze státu. V zásadě jde o to, že firmy dělají něco pro dobrou věc a zároveň z toho mají užitek.
INPRESS má chráněnou dílnu a díky tomu si klienti této společnosti mohou uplatnit faktury v systému náhradního plnění.