Almanach

 

Tiskneme stylové almanachy

Almanach je sborník zásadních událostí, které si chceme uchovat. Většinou ho vydávají školy, obce, města nebo jiné instituce jako svoji kroniku či jinou formu vzpomínek na památné záležitosti. Proto většinou volíme nějaký zvláštní papír, aby měl almanach vlastní atmosféru. Někdy používáme i recyklovaný papír, ale samozřejmě zaleží na klientově zadání. 

Almanach má vazbu jako knihy, tedy V8 - šitá vazba v tvrdých deskách, a větší počet listů, které se spojují buď lepením, nebo šitím. Polygrafické označení také hovoří o V1 - vazba šitá drátem, V2 - lepená vazba, V4 - šitá měkká vazba nití, nicméně pro almanach je nejčastější knižní vazba V8.
K výrobě almanachu se dají volit různé druhy papíru; každý almanach má svůj specifický styl, a je proto zapotřebí vybrat správný papír a vazbu podle zaměření a obsahu almanachu.

Pokud vyberete i přebal, jenž plní většinou funkci ochrannou a informační, je to také možné a vyrobíme ho dle zadání. Dále má almanach obálku, která prezentuje celý výtisk. Na obálku můžete zvolit i ražbu. Součástí almanachu je také předsádka - dvojlist papíru, který spojuje knižní blok s deskami. Často v knížce vidíme kapitálek, tj. proužek textilie. Dále je zde hřbet a celý vnitřek se označuje jako knižní blok.

U almanachu můžete volit různé materiály na desky, obal a vnitřní strany. Doporučujeme Vám konzultovat vše se s námi a nechat si poradit se správným výběrem materiálů, protože máme s výrobou almanachů bohaté zkušenosti. Zejména možností výroby almanachů a jejich součástí je hodně. Vězte však, že v tiskárně INPRESS je výrobní proces vymyšlen tak, aby byl i pro vás jednoduchý.

Těšíme se na spolupráci při tvorbě Vašeho almanachu! U nás v tiskárně máme za třicet let její existence již spoustu vzorků a díky tomu Vám dovedeme efektivně pomoci před výrobou. A rádi.

Poradím Vám s výběrem materiálů a provedení

Vladislav Nadberežný

+420 602 433 833

Poslat e-mail